maandag 8 december 2025

THEEZAKJES

Het was weer tijd voor mijn hobbyuitje naar Janny. Ik moest iets heel bijzonders meenemen: theezakjespapier. Hiervoor moest ik gebruikte theezakjes drogen. Daarna openen en de thee eruit halen. 





















Omdat ik wel een idee had van wat ik wilde doen met de zakjes, nam ik borduurgaren en een borduurring mee. Op een lapje stof met tussenvulling erachter, legde ik wat zakjespapier bij elkaar. Even meten of het in de ring past, en aan de slag.





















Ik tekende een blad na en ging het borduren.





















Wat een leuk werkje!





















Mooi hè?
En zo is het geworden:





















Het was even zoeken, maar gelukkig hadden we nog betonspijkertjes. En konden alle borduurringen opgehangen worden!





















Nu wil ik iets maken met de zakjes van mijn lievelingsthee. 





















Mooi roze-rood. 

19 opmerkingen:

  1. Wat bijzonder, theezakjes. Maar wat is het mooi geworden! Leuk al die borduurringen bij elkaar!

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Oh, die roze theezakjes geven weer een heel ander effect.. wat een leuk idee. Ik heb nog thee met kurkuma, eens kijken wat dat voor kleureffect gaat geven! Of rooibos?

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Wat leuk. Ik heb ook nog gedroogde zakjes liggen. Die moet ik maar weer eens tevoorschijn halen

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Leuk om te doen, zeg! Ook leuk in die ringen!

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Dat ziet er heel leuk uit. Ik drink iedere avond Pukka thee.

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Leuk werkje zo! Ook rooibosthee geeft prachtige effecten!
    Goed idee om tussenvulling te gebruiken..
    mooi de ringen bij elkaar op de muur!

    BeantwoordenVerwijderen
  7. ha Mieke, ja... dat theezakjesidee heb ik ook bij Dienie gezien. Die maakt er ook van die mooie dingen mee.
    Jouw muur met de borduurringen vind ik geweldig!
    Groetjes!, Marlou

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Erg leuk, al die borduurringen bij elkaar!

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Gaat dat niet gauw kapot dat theepauze? Supercreatief. Die thee ga ik eens proberen.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Geweldig weer Mieke! Ik heb ook wel eens zakjes gebruikt op een plakwerkje maar er nog nooit op geborduurd. Super!

    BeantwoordenVerwijderen
  11. Wat een leuk en creatief idee met mooi resultaat!

    BeantwoordenVerwijderen
  12. Theezakjes heb je heel leuk bedacht om te borduren. Hou komen toch op. Ik drinkt graag thee. Echt geweldig werkje heb je gedaan. Fijne avond.

    BeantwoordenVerwijderen
  13. Heel geslaagd Mieke, staat ook heel mooi in de borduurringen. Het leuk zo'n hele serie cirkels aan de muur.
    Op naar de volgend kleur, ben benieuwd * * * * *

    BeantwoordenVerwijderen
  14. Ja, dat is leuk hè... Ik heb ook een keer iets gemaakt voor mijn jaarboek met borduren op theezakjes.
    En ik denk dat het voor jou nog wel een vervolg gaat hebben. Wat ziet je verzameling aan de muur er leuk uit!

    BeantwoordenVerwijderen
  15. Wat mooi gemaakt. Hangen ze in je werkkamer?

    BeantwoordenVerwijderen
  16. Bijzonder geworden, ken alleen maar de manier van werken met de papieren buitenkant van een theezakje.

    BeantwoordenVerwijderen