Dat is leuk, want daar zijn we nu, op onze favoriete plek! Dat is namelijk Matour, in het zuiden van de Bourgogne. Bij toeval kwamen wij hier in 1998 terecht en nu zijn we er voor de tweeëntwintigste keer! Jaja, ik houd allerlei lijstjes bij over vakantiebestemmingen. Hoe vaak, welke plaatsen, het jaar. Het lijstje moet nog bijgewerkt worden voor 2024 en 2025.
In 1998 was onze dochter 15 en onze zoon 13. Ze werden meteen opgenomen in de groep vriendjes die hier al jaren kwam. En wij sloten erbij aan. Samen eten, naar het restaurant, waar we een zaal reserveerden. Sporttoernooien met de plaatselijke tennisclub. Samen eten op de camping, met de buurvrouwen naar La Clayette, even verderop. Alle brocantes in de omgeving en in Matour bezochten we. Soms was het zo druk, dat kampeerders op het naastgelegen voetbalveld moesten staan en op de camping mochten als er plek was.
En zwemmen, altijd zwemmen. Ook nu weer.
Met zoveel moois om je heen is zwemmen echt genieten.
Het gemeentezwembad ligt naast de camping en is gratis voor kampeerders.
Er lopen altijd badmeesters/ badjuffen rond, die streng toekijken of de kinderen zich gedragen.
De eerste jaren waren meneer en mevrouw Bordelo beheerders op de camping. Oudere mensen met hart voor de camping.
Nu zijn er de zoveelste nieuwe beheerders, de camping is weer overgenomen door een andere keten. Er wordt al jaren niet meer geïnvesteerd in onderhoud. En we zijn er wel een beetje klaar mee.
In 2023 en 2024 waren we hier nog met onze zoon en zijn gezin, als zij ooit nog eens hierheen gaan, gaan we vast weer mee.
Voor nu zeggen we: merci et au revoir.
Maar nu nog even deze foto's waarop je kunt zien hoe mooi het hier is!
Prachtige plek! Grappig dat jullie daar nu weer zijn. Jammer dat het niet meer zo goed onderhouden wordt. Dat zwembad ziet er heerlijk uit!
BeantwoordenVerwijderenWat een fijne bestemming!
BeantwoordenVerwijderenToch gebeurt dat wel vaker, het verouderd en zou vernieuwd moeten worden, maar men wil er niet meer in investeren. De spirit is er dan uit. Jammer...
BeantwoordenVerwijderenCampings aan een meer zijn altijd fijn. Ik ging eens met dochter en haar vriendinnetje (15 waren ze) op vakantie kamperen in Frankrijk, kwam terecht op een camping aan het Lac de Bourget, ook zo'n camping met een overloopveld. Maar het beviel me op die plek zo goed, en omdat ik veel werk aan het weer inklappen en opzetten vd vouwwagen dat ik er wilde en mocht blijven. Was heel leuk eind vd dag het veld je te zien vollopen, We hebben er een hele fijne wek gehad.
BeantwoordenVerwijderenFijn dat jullie daar zulke mooie vakanties hebben gehad en wat bijzonder van die lijstjes!
BeantwoordenVerwijderenWat handig zeg om je "vakantie-administratie" zo bij te houden. En de Bourgogne is zó mooi hè?!!
BeantwoordenVerwijderenFijne voortzetting van jullie vakantie en leuk om te zien waar jullie zo vaak waren.
BeantwoordenVerwijderenha Mieke, wat heerlijk: zo'n vaste vakantieplek en al zo lang! Ik herken dat wel...
BeantwoordenVerwijderenIk kom al 6o jaar in Trahütten, in Oostenrijk.
Ook wel eens niet, want we houden ook van Franktijk!
Prettig weekend en groetjes van Marlou
Echt jullie plekje! Wat leuk dat je van die lijstjes bijhoudt; alles nog eens netjes op alfabetische volgorde ook...
BeantwoordenVerwijderenGe
BeantwoordenVerwijderenFoutje , maar nu goed… wat gezellig elk jaar een vaste plex. Heerlijk aan een meer, en iedereen naar de zin…..
VerwijderenHeerlijk, wat liggen hier veel mooie vakantieherinneringen!
BeantwoordenVerwijderenFijne plek. Jammer dat de camping niet goed wordt onderhouden. Zou het daar ook zo gaan zoals we de laatste jaren vaker zien. Laten verpauperen en dan een woonpark aanleggen met dure huisjes voor verhuur. Doodzonde.
BeantwoordenVerwijderenVeel plezier nog!
Ik zie op jouw lijstje Mirabel-et-Blacons staan... daar hebben wij ook een keer op een camping gestaan. Grappig om die naam weer tegen te komen.
BeantwoordenVerwijderenJammer dat jullie vaste vakantiebestemming er de laatste jaren op achteruitgegaan is. Zoiets doet toch een beetje pijn. Fijne vakantie verder!
Een heerlijke plek om vakantie te vieren lijkt me
BeantwoordenVerwijderenEen mooie plek Mieke. Grappig dat lijstje dat jullie bijhouden. Veel plaatsen met de M van Mieke, dat kan naast geen toeval meer zijn😄
BeantwoordenVerwijderenHeel bijzonder dat jullie al zo lang naar een plek gaan in Frankrijk,wat zullen daar veel mooie herinneringen liggen.
BeantwoordenVerwijderenZo hebben wij ook meerdere plekken in Duitsland waar we al vanaf 1982 komen met kinderen,kleinkinderen,vrienden etc.
Wij zijn er kind aan huis en het voelt daar alsof we bij familie verwelkomt worden.
Fijne vakantie!
Ger
Geniet ! Wie weet een volgende keer iets in de buurt ?
BeantwoordenVerwijderenDaar waren jullie dus echte stamgasten. Mooie plek, maar wat jammer dat het nu zo'n beetje afloopt.
BeantwoordenVerwijderenZoals ik het lees bijna jullie tweede thuis, jammer dat het gevoel zo anders is geworden door de overnames.
BeantwoordenVerwijderenDeze reactie is verwijderd door de auteur.
BeantwoordenVerwijderenZiet er heerlijk uit
BeantwoordenVerwijderenOh wauw, zo vaak naar dezelfde plek! Dan moet het wel geweldig zijn. Wij gaan in principe nooit naar dezelfde plek, omdat we veel van een land willen zien, maar dat hangt er natuurlijk ook vanaf hoe vaak je weggaat😉
BeantwoordenVerwijderenZoveel jaar vakantieplezier, dat is geweldig! Volgend jaar op zoek naar een nieuwe favoriet.
BeantwoordenVerwijderenTja, die overnames doen er niet altijd goed aan, zo jammer! Maar jullie hebben er mooie herinneringen liggen Mieke!
BeantwoordenVerwijderenJa, als je zoooooo vaak geweest bent kan je wel spreken van een favoriete bestemming.
BeantwoordenVerwijderenMooie foto's en leuk bericht om te lezen.
Wat jammer vakantie stemming daar anders is geworden voor jullie. Maar het is wel leuke plek om te zien. Vooral aan de meer en omgeving. Dat jullie zolang daar toe bent gegaan. Vind wel knap steeds dezelfde plek. Veel plezier daar!!
BeantwoordenVerwijderen